Meediakajastus 3
Kütame kuumaks!
Saun annab hea enesetunde ja tugeva tervise.
Aga milline on mõnus saun?
Autor: Varje Talivee
Väljaanne: Ajakiri “Kodu & Aed”
Kaasaegses majas on kindlasti ka hästi läbimõeldud saunaruumid. Meie esivanemad teadsid juba aastatuhandeid tagasi, et ilma saunata ei ole elu mõnus – siis tunti muidugi suitsusauna.
Paar aastat tagasi Nõmmele kerkinud majja kavandas arhitekt Marti Kivimägi (Moderustik) ka mugava saunakompleksi. Pererahva soove arvesse võttes said kõik ruumid viimistletud vaid looduslike materjalidega. Nii duširuumi kui ka osaliselt leiliruumi seinu ja põrandaid katavad suured kiltkivilahmakad, puhkeruumi põrand on kaetud lehiseklotsidega ning leiliruumi puitosa on valmistatud lepapuust.
Sama viimistlusmaterjali – kiltkivi – kasutamine kahes väikeses ruumis tekitab tervikliku ja rahuliku mulje. Looduslik kivi annab ruumidele ka jõulise ilme ning kivipinda on lihtne hooldada. Leiliruumi ehib uhke looduskivist lavuaar, kus on mugav vihtu leotada ja kerisele viskamiseks vett võtta.
Puhkeruumi põrandale ristikiudu paigaldatud lehiseklotsid on dekoratiivsed ja väga praktilised. Palja jala all on põrand mõnus ja turvaline, siin pole libisemist karta. Puhkeruumist pääseb õue terrassile, kus soojal ajal on mõnus leiliviskamise vahepeal sõõm värsket õhku hingata.
Leiliruumi sobivad puiduliigid:
- lepp
- haab
- abahh
- termotöödeldud puit
- vähesel määral kasutatakse ka oksavaba kuuske
(vaigusisaldusega okaspuit ei sobi saunaruumidesse)